Maseczka ochronna - Jaka tkanina ?

Tkaniny na maseczki ochronne..

Maseczki ochronne to dzisiaj wyrób niezwykle ważny dla zdrowia naszego i całego społeczeństwa. Noszenie maseczki zasłaniającej usta i nos może ograniczyć rozprzestrzenianie się chorób układu oddechowego, w tym także koronawirusa.

 

Jaka tkanina będzie najlepsza ?

Płótno Bawełniane

Jedna z najlepszych tkanin, która  bardzo dobrze sprawdza się przy szyciu maseczek ochronnych jest Płótno Bawełniane. Jest to, naturalna tkanina, dobrze znosi pranie w wysokich temperaturach i prasowanie mocno rozgrzanym żelazkiem, co sprawia, że jest łatwa w dezynfekcji. Maseczki z Płótna Bawełnianego, zapewniają cyrkulację powietrza, pomagają w zmniejszeniu rozprzestrzeniania się wydzielin, za których pomocą przenosi się groźny dla zdrowia wirus. Maseczkę ochronną bawełnianą za każdym razem po zdjęciu powinno się wyprać w temperaturze min. 60 stopni. Nasze Płótno jest dostępna w wielu kolorach i wzorach, co może zmotywować niektóre osoby, zwłaszcza dzieci, do zakrywania twarzy podczas kontaktów z innymi osobami w czasach pandemii.

 

Dzianina

Płótno bawełniane nie jest jedyną tkaniną z których wykonuje się maseczki ochronne. Także Dzianiny, wykonane z włókien wiskozowych, poliestrowych czy też mieszanek (wiskoza z poliestrem lub wiskoza z bawełną) idealnie nadają się na uszycie maseczek ochronnych.

Maseczka wykonana z Dzianiny, dzięki elastycznym włóknom idealnie dopasowuje się do twarzy, nie przemieszcza się, przez co nie odczuwany dyskomfortu w użytkowaniu. Maska ochronna uszyta z dzianiny przypadnie do gustu każdej aktywnej osobie uprawiającej sport jak i również pracownikom fizycznym.

 

Materiały dostępne w naszym sklepie:

 

Czy maseczka ochronna ochroni nas przed koronawirusem? 

Maseczka ochronna nie wystarczy, by ochronić się przed wirusami. Najlepszym sposobem na ochronę jest przestrzeganie zasad higieny i zaleceń lekarzy. Przede wszystkim dbaj o siebie i wzmacniaj swoją odporność.